yleisurheilu5.jpg

Tulokset

Tulokset

Vuoden 2018 tuloksia:

EPUN sisuottelut Lapua 7.7.2018
 
T12
 
1. Milja Mäkiranta VähänkVie 1362
2. Pirkko Järvikylä JyväskKU 1205
3. Karoliina Hirvelä JämsI 1148
4. Sanja Mäenpää IlmajKi 1100
5. Ilona Takala AlajA 1062
6. Tilda Pimiä SaarijPu 982
7. Aina Jaakkola LapVi 825
8. Minttu Järvinen KeurKi 639
 
 
14- ja 15 vuotiaiden SM-kisat, Saarijärvi, 10-12.8.2018
 
P 15 Moukari
1. Arttu Härkönen SavonlRie 59,88
2. Lauri Hirvelä JämsI 56,76
3. Jaakko Tenhunen LappVei 54,98
 
P 15 kuula
1. Miika Lahtonen MynämI 16,75
2. Linus Nurminen KristU 15,89
3. Taneli Karvonen MynämI 15,01
7. Lauri Hirvelä JämsI 12,75

 

Vuoden 2017 tuloksia:

Syyskisat Äänekoski 9.9.2017

T11 60m
1. Elsi Konstari JämsI 9,32
2. Sofia M0reno PylkönmY 9,51
3. Kerttu Aartolahti MuurY 9,71
 
T11 pituus
1. Elsi Konstari JämsI 4,29
2. Eerika Pekkarinen KinnKi 3,92
3. Sofia Moreno PylkönmY 3,87

pm- moniottelut Saarijärvi 10.9.2017

T11 neliottelu
1. Pirkko Järvikylä JyväskKU 1091
2. Sofia Moreno PylkönmY 1018
3. Karoliina Hirvelä JämsI 913
4. Christine Kuusisto JyväskKU 888
5. Mari-Anne Naarminen SuolU 815
6. Tilda Pimiä SaarijPu 750
7. Lotta Perkiö SaarijPu 714

8. Minttu Järvinen KeurKi 605

Järvituulicup 10 Keuruu 3.9.2017

P15 kuula
1. Lauri Hirvelä JämsI 10,66
 
P15 kiekko
1. Lauri Hirvelä JämsI 33,13
 
P15 moukari
1. Lauri Hirvelä JämsI 42,04
 
T11 kuula
1. Ella Saalasti JyväskKU 7,18
2. Karoliina Hirvelä JämsI 6,86
 
T11 kiekko
1. Karoliina Hirvelä JämsI 19,21
 
T11 moukari
1. Karoliina Hirvelä JämsI 21,59
 
T11 keihäs
1. Karoliina Hirvelä JämsI 21,40
 

15-9v. pm- kilpailut Saarijärvi 12.-13.8.2017

 
P15  korkeus
1. Lassi Hakonen PihtipTui 1,55
2. Eetu Ahonen JämsI 1,55
 
P15 kuula
1. Toni Haapapuro PihtipTui 13,32
4. Lauri Hirvelä JämsI 10,90
 
P15 kiekko
1. Toni Haapapuro JämsI 42,76
4. Eetu Ahonen JämsI 34,46
5. Lauri Hirvelä JämsI 33,63
 
P15 moukari
1. Joona Turpeinen PihtipTui 41,61
2. Lauri Hirvelä JämsI 39,83
 
P15 keihäs
1. Mikko Perilä HankasHa 50,08
8. Lauri Hirvelä JämsI 28,07
 
T11 60m aidat
1. Pirkko Järvikylä JyväskKU 11,01
2. Elsi Konstari JämsI 11,09
 
T11 pituus
1. Eevi Ylitalo JyväskKU 4,15
3. Elsi Konstari JämsI 4,13
 
T11 kolmiloikka
1. Elsi Konstari JämsI 9,11
10. Karoliina Hirvelä JämsI 7,56
 
T11 kiekko
1. Senja Norontaus SuolU 23,63
3. Karoliina Hirvelä JämsI 20,14
 
T11 moukari
1. Karoliina Hirvelä JämsI 22,79
 
T11 1000m kävely
1. Karoliina Hirvelä JämsI 6.20,03
 
T11 seiväs
1. Eerika Siekkinen PihtipTui 1,80
2. Karoliina Hirvelä JämsI 1,60
 

Aikuisyleisurheilun EM kilpailut Tanska Aarus 26.7-6.8

Kiekko N65: 5) Leena Scheerer Suomi Jämsänkosken Ilves 23.76.
Painonheitto N65: 9) Leena Scheerer Suomi Jämsänkosken Ilves 10.28.
Moukari N65: 10) Leena Scheerer Suomi Jämsänkosken Ilves 25.32.
Kuula N65: 12) Leena Scheerer Suomi Jämsänkosken Ilves 7.50.
Heitto-5-ottelu N65: 8) Leena Scheerer Suomi Jämsänkosken Ilves 3238p

pk.kilpailut Orivesi 27.7

 
T13 800m
1. Birgit Tuomola KestNS 2.47,24
2. Silja Peltola JämsI 3.06,05
 
T13 kolmiloikka
1. Petra Lehtinen OrivPo 8,97
3. Silja Peltola JämsI 7,48
 
T13 keihäs
1. Tuuli Järvinen KeurKi 26,56
6. Silja Peltola JämsI 13,45
 

Lohja Junior Games 28.-30.7.2017

P14 kuula
1. Arttu Härkönen SavonRie 12,80
3. Lauri Hirvelä JämsI 10,82
 
P14 kiekko
1. Ahti Pokkinen IFSibboV 42,07
4. Lauri Hirvelä JämsI 34,34
 
P14 moukari
1. Samu Käyhty NurmijYU 45,84
2. Lauri Hirvelä JämsI 38,37
 
T12 moukari
1. Ellen Uschanow RaisKu 42,55
10. Karoliina Hirvelä JämsI 21,03
 
T11 60m aidat
1. Elmiina Siikala EspTa 10,64
14. Karoliina Hirvelä JämsI 12,38
 
T11 kuula
1. May-Maria Hautala TuUL 9,10
7. Karoliina Hirvelä JämsI 7,10
 
T11 kiekko
1. Vilma Härkönen SavonRie 26,96
7. Karoliina Hirvelä JämsI 16,04
 
T11 keihäs
1. May-Maria Hautala TuUL 28,24
4. Karoliina Hirvelä JämsI 23,66

pk. kilpailut 4. Virrat 24.7

P15 moukari

1. Lauri Hirvelä JämsI 39,83

T11 1000m

1. Hetaliina Karkiainen KeurKi 3.36,75
2. Karoliina Hirvelä JämsI 4.19,22

T11 kolmiloikka

1. Karoliina Hirvelä JämsI 8,00

T11 moukari

1. Karoliina Hirvelä JämsI 22,07

Aikuisyleisurheilu kilpailut Kuhmoinen 22.7

400m N50: 1) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 1.23,84.

Kuula N50: 3) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 6.72.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 22.23.

Keihäs N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 18.80.

Kuula N65: 2) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 7.18.

pk. kisat, 20.7, Orivesi

P15 kuula: 1) Lauri Hirvelä 10,87

T13 60m aidat: 1) Tuuli Järvinen KeurKi 11,52, 3) Silja Peltola JämsI 14,33
T13 pituus: 1) Tuuli Järvinen KeurKi 4,19, 3) Silja Peltola JämsI 3,58

pm- moniottelut 15.7 Äänekoski

T11 kolmiottelu
1. Sofia Moreno PylkönmY 953
7. Karoliina Hirvelä JämsI 702

Järvituulicup 5 Keuruu 11.7

P15 korkeus

1. Eetu Ahonen JämsI 1,57

P15 kiekko

1. Lauri Hirvelä JämsI 33,96
2. Eetu Ahonen JämsI 28,56

T11 korkeus

1. Eevi Ylitalo JyväskKU 1,25
3. Karoliina Hirvelä JämsI 1,20

T11 kiekko

1. Karoliina Hirvelä JämsI 16,33

Orivesi pk.kilpailut 13.7

P15 moukari

1. Lauri Hirvelä JämsI 39,07
2. Juho Leveelahti VirtU 37,98

T11 60m

1. Tilda Tavi TampPy 9,32
3. Karoliina Hirvelä JämsI 10,22

T11 moukari

1. Karoliina Hirvelä JämsI 19,92

Fazerin reilucup 5 Lahti 13.7

P15 korkeus

1. Eetu Ahonen JämsI 1,55

P15 kiekko

1. RoopeRämä LahdA 36,46
2. Eetu Ahonen JämsI 35,75

Orivesi pk. kilpailut 6.7.2017

P15 kiekko
1. Juho Leveelahti VirtU 40,07
2. Eetu Ahonen JämsI 33,96
3. Lauri Hirvelä JämsI 32,44
 
T11 200m
1. Niia Niemelä LempKiYU 33,18
4. Karoliina Hirvelä JämsI 36,80
 
T11 seiväs
1. Iina Niemelä LempKiYU 2,17
3. Karoliina Hirvelä JämsI 1,80
 
T11 kiekko
1. Karoliina Hirvelä JämsI 18,08
 

Kansalliset Mastokisat Nastola 1.7.

800m N50: 1) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 3.22,52.

Kuula N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 6.92.

Paino N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 10.37.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 23.34.

SM Yleisurheilu Lohja 7-9.7.

800m N50: 6) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 3.21,66.

1500m N50: 6) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 6.50,60.

Kuula N65: 5) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 7.39.

Kiekko N 65: 3) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 21.15.

Moukari N65: 7) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 23.00.

Paino N65: 4) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 10.58.

Sisulisät 22.6.2017, Orivesi

P15 keihäs

1. Lauri Hirvelä JämsI 28,12

Keuruun 51. Juhannuskisat 23.6.2017

T11 1000m

1. Iida Kastarinen TampPy 3.28,94
6. Karoliina Hirvelä JämsI 4.15,48

T11 pituus

1. Kerttu Rantakangas KaipVi 4,16
13. Karoliina Hirvelä JämsI 3,34

T11 kuula

1. Senja Norontaus SuolU 8,23
6. Karoliina Hirvelä JämsI 6,80

SAUL yleisurheilu Koria 17.6

800m N50: 2) Arja Hirvelä Jämsänkosken Ilves 3.21,27.

Kuula N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 7.18.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer Jämsänkosken Ilves 22.15.

 

Virrat pk. kilpailut

P15 moukari

1. Juho Leveelahti VirtU 38,81
2. Lauri Hirvelä JämsI 34,64

T11 pituus

1. Marianna Listenmaa VirtU 3,76
4. Karoliina Hirvelä JämsI 3,59

T11 keihäs

1. Karoliina Hirvelä JämsI 21,42

 

Aikuisurheilijoiden kansalliset Hollolan heitot 10.6.2017

Kuula N65: 1) Leena Scheerer JämsäI 7,44.

Kiekko N65: 2) Leena Scheerer JämsäI 20,86.

Painonheitto N65: 2) Leena Scheerer JämsäI 10,62.

Moukari N65: 2) Leena Scheerer JämsäI 23,78.

 

 

Sisulisät 1.6.2017 Orivesi

P 15 kiekko: 1) Lauri Hirvelä JämsI 30,19

 

Sisulisät 8.6.2017 Orivesi

P 15 moukari: 1) Lauri Hirvelä JämsI 31,23

 

Kansalliset Nummela 28.5.17

Kuula N65: 1) Leena Scheerer JIlves 7,13.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer JIlves 21,00.

1500m N50: 1) Arja Hirvelä JIlves 6.52,83.

 

Kansalliset Vantaa Hiekkaharju 21.5.17

Kuula N65: 1) Leena Scheerer JIlves 7,20.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer JIlves 20,54.

800m N50: 1) Arja Hirvelä JIlves 3.20,45

 

Aikuisurheilun Kansalliset Inkeroinen 14.5.17

Kuula N65: 1) Leena Scheerer JIlves 6,99.

Kiekko N65: 1) Leena Scheerer JIlves 22,64.

Moukari N65: 1) Leena Scheerer JIlves 25,42.

 

pm-maastot Keuruu 29.4.2017

T11 1,5 km maastojuoksu

1.Christine Kuusisto JKU   5,58
2.Sofia Moreno PylkönmY  6,28
3. Karoliina Hirvelä JämsI    6,52

 

Jyväskylä 18.3.2017 Junior Indoor Meeting

T11 korkeus
1. Aino Aalto HämeenlTa 140
8. Karoliina Hirvelä JämsI 115

T11 kolmiloikka
1. Emmi Mäkinen VehmU  9,30
15. Karoliina Hirvelä JämsI 7,33

P14 kuula
1. Lauri Hirvelä JämsI 9,24

 

Junior indoor games Tampere 10.-13.3.2017

P15 korkeus
1.Alexander Björkgren IFDrott 1,74
7.Eetu Ahonen JämsI 1,56

P15 Kiekko
1. Saku Laine TamPy 44.80
8.Eetu Ahonen JämsI 32,52

P14 kuula
1.Linus Nurminen KristU 13,13
10.Lauri Hirvelä JämsI 9,40

P14 kiekko
1.Emil Mellanen TuUL 41,32
10. Lauri Hirvelä JämsI 27,79

- yhteistyössä -